Dbam o środowisko ? wybieram ekogroszek! Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska naturalnego. Czy paliwa stałe można spala�
Data 18 09 2020Nowe prawo budowlane: instalacje fotowoltaiczne bezpieczniejsze, ale bardziej kosztowne. Komentarz eksperta Bartłomiej Jaworski, Product Manager w firmie Eaton19 września wchodzi w życie nowelizacja ustawy o
Dbanie o planetę – tego powinniśmy uczyć się od małego„Uczniowskie Ekonawyki” oraz „Czysta Ziemia: ekodedektywi na tropie domowych nawyków” to dwa projekty przygotowane dla uczniów szkół podstawowych przez Fundację
Informacja prasowaWarszawa, 30 wrzesień 2020RUSZYŁA PIERWSZA EDYCJA AKCJI SPOŁECZNEJ PRZYGOTOWANEJ PRZEZ FUNDACJĘ SARIGATO, AUTORA #KARMIMYPSIAKI I POMELO CATERING W 2018 roku w schroniskach w Polsce przebywało 107 325 psów o
Nawet 7 mln ludzi rocznie umiera z powodu skażonego powietrza. Czy satelity mogą poprawić zdrowie mieszkańców miast?Zanieczyszczenie powietrza powoduje przedwczesną śmierć wielu ludzi, ma negatywny wpływ na gospodarkę, a naw
Imiona dla lodowców po satelitachDzięki satelitom umieszczonym na orbicie wiemy, że obecnie każdego roku Ziemia traci ilość lodu trzykrotnie większą od wszystkich lodowców w europejskich Alpach. To powoduje wzrost globalnego
Zapowiadane przez rząd dopłaty stały się faktem: od 2013 roku przez sześć kolejnych lat Polacy budujący dom jednorodzinny lub kupujący dom lub mieszkanie będą mogli skorzystać z jednorazowej, bezzwrotnej dopłaty do kredyt
31 marca 2012 Nestlé Polska S.A. po raz kolejny zgasi światło w ramach międzynarodowej inicjatywy „Godzina dla Ziemi 2012” organizowanej przez WWF. W tym roku na 60 minut, od 20.30 do 21.30, wyłączone zostanie o
Warszawa, 23 stycznia 2020Informacja prasowaOlej palmowy. O co ten raban?1 lutego obchodzimy dzień bez oleju palmowego. Według raportu Frost & Sullivan w Polsce na jednego mieszkańca przypada aż 9,8 kilograma tego tłuszcz
22 marca 2013 r. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. zawarł umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o współpracę przy współfinansowaniu przedsięwzięć w ramach programu ?Efektywne wykorzystanie